webzwierzak.eu

Konsumpcja rośnie!
Jarek 25.01.2021

Polecane: lukaszmatela.pl

Jesteśmy kulturą konsumencką. Lubimy kupować różnego rodzaju produkty. Coraz więcej osób również zgłasza się do rzeczy. Konsumpcjonizm to cnota wymyślona dla rynku masowego. Ale czy to tylko? Nie możesz po prostu zrozumieć tej mentalności? Rządzi nim zdecydowana większość ludzi, a właściwie najbardziej typowa. Konsumpcjonizm rządzi dniem. Kupujemy, pijemy, odpoczywamy. Cieszymy się, że mamy samochód, telewizor, przybory toaletowe, kosmetyki i wiele, wiele innych udogodnień.

Jak to jest możliwe? Czy celem systemu konsumpcyjnego nie jest osiągnięcie tego, co jest najważniejsze dla największej mniejszości ludzi? Czy nie jest potwornością regulowanie wszystkiego, co jest produkowane i oferowane przez prawie każdą firmę?

Czym w takim razie jest konsumpcjonizm? Odpowiedz na to: czy wiesz, dlaczego?

PRAWO AUTORSKIE

Rozważmy to krótko: posiadamy to, używamy, wchłaniamy. Taka jest nasza rzeczywistość. Tylko my wiemy, jak zawsze tak będzie. Tutaj obowiązuje prawo. Musimy przestrzegać zasad, które rządzą innymi. W przypadku produkcji i sprzedaży towarów oznacza to, że muszą one być zgodne z prawem.

Powinniśmy znać zasady konsumpcjonizmu. Powinniśmy wiedzieć, co jest dla nas najważniejsze. Jeśli nie wiesz, co jest, nie kupuj ani nie rób niczego, co zachęci Cię do zakupu czegoś, czego nie potrzebujesz lub na co Cię nie stać.

Dowiedz się, czy otoczenie na to pozwala, czy nie. Czy uważasz, że najważniejsze jest prawo? Nie przestrzegaj zasad, które rządzą innymi.

Przekonaj się sam, czy towary zostały wykonane przez specjalistę czy zwykłego amatora. Czy jakość i wykonanie są zadowalające? Jeśli przedmiot jest wykonany za pomocą igły, jakich zasad należy przestrzegać? Im bardziej znane, tym lepiej!

Trzeba pamiętać, że nasze otoczenie również wpływa na dostępność danego towaru. Żyjemy w czasach, w których liczy się każda minuta. Jeśli chcesz coś mieć i nie ściga Cię konkurencja, musisz uwolnić się od norm.

Dowiedz się, jakie są zasady konsumpcjonizmu dla siebie jako osoby postronnej i zastosuj je w swoim otoczeniu. Bądź świadomy swojego otoczenia i uwolnij się od systemu konsumpcyjnego. Znajdź siebie w sposób etyczny.

Polecane: www.annabiel-wizaz.pl

Tagi: cię, zasad, prawo, najważniejsze, konsumpcjonizm,