webzwierzak.eu

Jak możemy być tego tacy pewni?
Jarek 14.12.2020

Polecane: Ledger nano x - przegląd i opinie o produkcie

Jeśli poświęciłeś czas na przeczytanie tego miejsca, gratulacje! Masz już podstawową wiedzę na temat Bitcoin i wiesz o nim ponad 99% opinii publicznej. Jeśli jeszcze nie uczestniczyłeś w rozmowie, krótka wersja jest taka: Bitcoin to innowacyjny system finansowy, który opiera się na kryptografii, zaufaniu i poczuciu wspólnoty. Jeśli nikomu nie ufasz, nie ufasz nikomu. Jeśli masz pytania lub chcesz omówić coś więcej, dołącz do sieci i rozejrzyj się!

Jak działa Bitcoin?

Każda cyfrowa moneta jest połączona w systemie z kluczem publicznym ECDSA (kryptografia krzywych eliptycznych). Kiedy ktoś przesyła ci bitcoiny, tworzona jest transakcja, w której klucz publiczny nowego właściciela jest powiązany z określoną ilością bitcoinów. Następnie transakcja jest podpisywana kluczem prywatnym. Nie ma więc możliwości, aby ktoś wysłał nasze bitcoiny bez naszej zgody - bez znajomości klucza prywatnego jest to niemożliwe.

Kto sprawdza, kto ma portfel?

Sieć bitcoin składa się z setek tysięcy komputerów, na których jest zainstalowany tradycyjny klient bitcoin. Każdy, kto jest użytkownikiem systemu i posiada natywny portfel Bitcoin, trzyma taką kopię księgi w domu. Potrafi szybko i dokładnie sprawdzić stan swojego konta, porównując klucz prywatny z wpisem w blockchain. Jeśli saldo jest inne, nie będzie mógł wypłacić określonej ilości bitcoinów.

Co robimy z naszymi bitcoinami?

Po zakończeniu transakcji sieć bitcoin synchronizuje znaczniki czasu naszych transakcji z sygnaturami czasowymi bloków tworzących łańcuch bloków. Jeśli w bloku jest więcej bloków niż Alicja, będzie musiała poczekać, aż jeden z nich będzie starszy od drugiego. Wtedy może rozpocząć blok z większym trudem. Blockchain sprawdza trudność od najstarszego bloku, czyli jakiegoś czasu w przyszłości. Jeśli blockchain nie zostanie szybko zaktualizowany, i tak zostanie wydobyty. Parametr trudności zmienia się co 2016 bloków. Obecnie nagroda za rozwiązanie bloku jest zmniejszana o połowę co 210 000 bloków - czyli co 4 lata.

Jak możemy być tego tacy pewni?

Bitcoin jest oparty na matematyce i kryptografii. Działa dzięki protokołowi kryptograficznemu opisanemu w białej księdze Bitcoin. W protokole Bitcoin znajdują się dosłownie setki linii kodu. Działa dzięki kryptograficznie uczciwym i przejrzystym podpisom, które zapewniają 100% dowód pracy. Jeśli są jakieś błędy w wersji roboczej, nie mają one wpływu na ostateczny kod.

Ile warte są bitcoiny?

Czy mówimy o samej wirtualnej walucie? Nie, bitcoiny są jedynie wyrazem wartości "prawdziwych" pieniędzy, które mamy w obiegu. Sprzedając nasze monety, przenosimy ich własność na nowych właścicieli. Cyfrowa waluta pozostaje w naszym posiadaniu, więc nie następuje zmiana właściciela.

To samo dotyczy banerów reklamowych i metek z cenami na żywności. Pozostają takie same, gdziekolwiek odwiedzamy. Nigdy się ich nie pozbywamy, więc nie ma zmiany właściciela.

Bitcoin i giełda

Bitcoin i giełda to dwie najczęściej używane wirtualne waluty. Oba są produkowane przez osoby indywidualne i są sprzedawane na targowiskach. Obie są walutami płynnymi, które możesz natychmiast wysłać do dowolnego miejsca na świecie z pominięciem banków i pośredników, a tym samym:

  • drogie prowizje,
  • limity czasowe,
  • ograniczenia technologiczne.

Ponieważ są to waluty elektroniczne, nie mają rządu, który by je regulował. Zamiast tego są kontrolowani przez siły rynkowe cyberprzestrzeni. Jeśli ktoś wypuści złośliwy program, który pobiera i uruchamia programy, zwykle można śledzić program, analizując wzorce w korzystaniu z systemu.

Kiedy bitcoin zostanie przyjęty w banku?

Jeśli masz już konto bankowe, możesz znacznie łatwiej korzystać z bitcoinów. W przeciwieństwie do tradycyjnej waluty bitcoin nie jest kontrolowany przez banki ani rządy. Jest zdecentralizowany, a jego wartości wyrażane są w kategoriach wolności, równości i sprawiedliwości.

  • Jak możesz kupić bitcoiny?
  • bitcoin jak zacząć?

Jeśli masz już konto bankowe, istnieje wiele wygodnych sposobów zakupu bitcoinów. Tutaj przedstawimy kilka z nich, aby każdy mógł sprawnie kupić swój pierwszy BTC. Jak więc kupujesz bitcoiny?

Kantor wymiany bitcoinów

Giełda Bitcoin to wygodne rozwiązanie dla początkujących na rynku walut wirtualnych. Giełda Bitcoin powinna być bezpieczna i łatwa w użyciu. Dodatkowym atutem będzie możliwość szybkiego odebrania zakupionych bitcoinów do portfela. Formalności przy zakupie bitcoinów powinny być minimalne, dostosowane do ideologii kryptowalut i decentralizacji. Wymiana bitcoinów na Bitcoin. pl spełnia wszystkie powyższe kryteria.

Wymiana Bitcoin na Bitcoin. pl portal.

Kolejną giełdą bitcoin, którą możemy polecić naszym czytelnikom, jest internetowa kryptowaluta Bitcan. pl. Z naszej najnowszej analizy kantorów wynika, że ​​Bitcan jest zdecydowanie faworytem w tej kategorii

Tagi: waluty,